Firemni cesty

RUMUNSKO - DRÁCULA TOUR

Oblast rumunské Transylvánie je proslulá jako Drákulův domov. Hornatá krajina, kde se nad středověkými usedlostmi prohánějí divoké bouře a kde vlci vyjí v hloubi rozlehlých hvozdů. Tato představa je do určité míry pravdivá. Místní příroda je skutečně strhující, doplněná o tajemné hrady a historická města. V Sighisoaře se navíc narodil známý panovník Vlad, který si posléze vysloužil přízvisko „Nabodávač“ a ještě později se proslavil jako Drákula. Dnes můžeme celou tuto atmosféru a nádheru poznat v klidu a se zázemím kvalitního ubytování a stravování, doplněného o další služby jako například golf apod


Návrh programu:
 

1. den: Odlet z Prahy  do Bucuresti, odbavení a transfer do Sedmihradska (cca 170 km), příjezd do hotelu**** v Brasově a ubytování, krátká prohlídka města, slavnostní večeře spojená s ochutnávkou vína.
2. den:  Snídaně, celodenní výlet po stopách hraběte Vlada Tepese, který byl předobrazem pro Drákulu. Výlet vás zavede do Drákulova rodiště a zároveň nejhistoričtějšího města Rumunska Sighisoary (návštěva starého města, rodného domu Vláda Tepese), dále hrad Bran, který je rodovým hradem Vlada Tepese, přejezd do oblastu Sinaia a ubytování v hotelu v Sinaie ***+, večeře.
3. den: Snídaně, zámek Peles postavený v „bavorském“ stylu, prohlídka zámku a zahrad v okolí, oběd a následně velká výprava na čtyřkolkách do Karpat, pojedete nádhernou a divokou horskou krajinou až do výšky nad 2 000 m.n.m. Návrat do hotelu, relaxace a bazén.
4. den: Snídaně, odjezd do Bucuresti, prohlídka Paláce Parlamentu (druhá největší stavba světa), okružní prohlídka města a následně transfer na letiště a odlet do Prahy. Oběd formou balíčku. Návrat do Prahy.
 
 

Poznámka: Program lze různě upravovat.
Vhodné období: květen-září
Cena: dohodou

Zajišťované služby:

- veškerá doprava 
- ubytování v hotelu
- polopenze včetně degustace rumunských vín
- obědy
- nápoje
- Pronájem čtyřkolek včetně PHM
- vstupné do navštívených objektů
- českého a místního rumunsky mluvícího průvodce
- organizace zájezdu
- pojištění CK proti úpadku
- pojištění léčebných výloh
- DPH
- Atd..


 

 

 


 

Adventura - firemní cesty 2006