Firemni cesty

BURGUNDSKO A BEAUJOLAIS

Oblasti Beaujolais a Burgundska jsou proslavené především svým špičkovým vínem a vyhlášenou gastronomií. Budete mít možnost ochutnat a navštívit některé zdejší vyhlášené sklepy s víny nesoucími nejvyšší klasifikaci "cru". Ke špičkové gastronomii zde patří například kohout na víně, šneci s petrželkou a česnekovým máslem či pikantní sýry jako Bleu de Bresse. To vše je zasazeno do krásné kopcovité krajiny vyšperkované mnoha architektonickými skvosty a útulnými vesničkami.


Návrh programu:
1. den: Let z Prahy přímou linkou do Lyonu. Odbavení a tranzit do oblasti Beaujolais (cca. 70 km). Návštěva slavných Zvonokos a následně ubytování dle velikosti skupiny v některém z místních hotelů zařazených do kategorie Logis de France (stylové hotely se "šarmem"). Seznámení s okolím a večeře na přivítanou.
2. den: Snídaně, okruh po vinařské oblasti Beaujolais, návštěva městečka Beaujeu (někdejší hlavní město oblasti) s degustací vína. Dále pokračování příjemnou kopcovitou krajinou do Juliénas, kde je možné ochutnat zdejší vyhlášenou specialitu kohouta na víně. Návštěva zámku de Corcelles nebo hradu Pierreclos, vinice a stylové vesničky. Návrat do hotelu a večeře.
3. den: Snídaně, odjezd údolím řeky Saony do městečka Cluny, prohlídka zdejšího opatství, které bylo založeno roku 910 a patří k největším klášterním zařízením v Evropě. Po prohlídce odjezd do malebné vrchoviny Maconnais, návštěva horské vesnice Brancion a zámku Cormatin, cestou občerstvení. Přejezd do městečka Beaune, centra vinařství v Burgundsku. Ubytování a večeře.
4. den: Snídaně, prohlídka starobylého městečka Beaune obehnaného hradbami, prohlídka slavného hospicu "Hotel Dieu" - skvostu středověké architektury, ochutnávka vína v paláci burgundských vévodů. Po poledni odjezd na letiště do Lyonu a odlet přímou linkou do Prahy.

Poznámka: Program lze upravit dle přání klienta.

Vhodné období: květen - říjen
Cena: dle dohody

Nabídka zajišťovaných služeb:

- mikrobus / autobus
- transfery
- ubytování v hotelu
- stravování
- vstupné
- česky mluvící průvodce, řidič a místní specialisté
- návštěvu vinných sklípků
- logistika a příprava zájezdu
- pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně sportovního programu
- pojištění CK

Ubytování: Hotely úrovně 3*/4*, příjemné hotely s atmosférou obvykle poblíž nebo v centru městeček. Velice pěkné dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje, sociální zařízení, klimatizace, TV, telefon.

Stravování: Obědy, večeře, nápoje a ostatní stravování řešíme ve stylových restauracích podle vlastního výběru klienta.

Adventura - firemní cesty 2006