Firemni cesty

MADEIRA - PERLA ATLANTIKU

Madeira je zelený, subtropický ráj sopečného původu a zcela odlišného rázu než má pevninské Portugalsko. Ostrov nabízí nepřeberné množství zajímavostí od tropické přírody, přes sopečné pohoří až k zajímavé místní architektuře a proslavenému vínu. Rovněž nabídka různých aktivit je takřka nepřeberná - rafting, potápění, Jeep Safari, golf, rybaření, katamarány, atd. Díky stálému klimatu kolem 20°C je ostrov možné navštívit po celý rok.

Návrh programu:
Lze upravit dle požadavků klienta s ohledem na jeho odborný program a délku.

1. den: Letecky Praha - Lisabon - Madeira, transfer do hotelu, ubytování v hotelu dle výběru, lehká večeře.
2. den: Snídaně, odjezd do Funchalu, prohlídka města a oběd ve stylové restauraci s ochutnávkou místních specialit, odpoledne lanovkou na horu Monte a jízda montským tobogánem (na dřevěných saních z hory Monte uličkami dolů do Funchalu), ochutnávka vyhlášeného madeirského vína, návrat do hotelu a večeře.
3.-4. den: Snídaně, následně výběr z nabízených výletů a aktivit:
Celodenní poznávací výlet Câmara de Lobos/ Porto Moniz (západní okruh ostrova).
Na cestě podél jižniho pobřeží uděláme krátkou zastávku na Pico da Torre, odkud je krásný výhled na oblíbené letovisko Sira Winstona Churchila, Câmara de Lobos. Poté pokračujeme na Cabo Girã, nejvyšší mys Evropy. Po průjezdu městečkem Ribeira Brava se vydáme napříč ostrovem, zastavíme se na vyhlídce Encumeada, odkud je možné spatřit současně severni a jižní pobřeži. Pokračujeme do Porto Moniz po staré silnici, která je lemována zajímavými lávovými útvary a úchvatnými vodopády. V Porto Moniz bude servírován oběd a po něm je naplánována návštěva přírodních lávových bazénů. Na zpáteční cestě přejedeme náhorní plošinu Paul da Serra (1400 m) a začneme sjíždět přes Prazeres do Calhety, která má jediná písčitou pláž. Ještě před tím se však posilníme ochutnávkou brandy v místní destilerii.
Celodenní poznávací výlet - Santána (východní okruh ostrova).
Návštěva městečka Camacha - centrum výroby proutěného zboží. Přes vrchol Poiso se vyšplháme na třetí nejvyšší vrchol ostrova, Pico do Arieiro. Dále pokračujeme přes Národní park Ribeiro Frio, kde bude příležitost ochutnat tradiční nápoj Poncha a navštívit pstruží farmu. Další zastávkou bude Santana, známá svými trojúhelníkovými domečky s doškovými střechami, oběd. Zpáteční cesta vede přes vesničky Porto da Cruz, Portela a Machico, které bylo prvním místem, kde mořeplavci vystoupili na ostrov.
Celodenní Boat safari.
Kombinace půldenní jízdy jeepem a půldenní plavby lodí podél ostrova. Odjezd jeepy do vnitrozemí ostrova, divoká příroda, deštné pralesy, oběd ve vesničce Ribura Brava, sjezd na pobřeží a plavba na lodích podél členitého pobřeží s množstvým zátok zpět do Funchalu. Návrat do hotelu.
Celodenní sportovní aktivity Adventure Tour.
Odjezd do přírodního parku Montado do Pereiro, kde se účastníci rozdělí do několika skupin a proběhnou soutěže v různých disciplínách (lukostřelba, slaňování, Paint Ball a další). Oběd je zajištěn formou barbecue v horách. Návrat do hotelu a večeře.
Celodenní (případně půldenní) výlet na stezky Lavados.
Madeira je poseta těmito stezkami, které se nazývají levady. Jedná se o vodní kanály, které jsou lemovány pěší stezkou. Tyto vodní kanály přiváděly vodu do nedostupných míst. V současné době jsou velkou turistickou atrakcí, jelikož vedou nedotknutou přírodou a turisté tak mohou obdivovat přirodní krásy, které jsou pro Evropu absolutní raritou. Vždy je nezbytná pohodlná pevná obuv a je nutné dodržovat přísná pravidla. Levady mohou být nebezpečné, stezky jsou dosti úzké a během deště mohou být místy bahnité. Proto je nutné být velice obezřetní. Tento výlet poskytuje nezapomenutelné zažitky. Oběd je zajištěn formou pikniku.

Další nabízené aktivity:

Plavba na katamaránech.
Katamarán je dvoutrupová plachetnice, na které podniknete výlet podél pobřeží ostrova. Tato plavba vám umožní poznat velice zajímavé skalnaté pobřeží ostrova, kam je obtížné se dostat po pevnině. Navíc máte možnost volby mezi několika půldenními plavbami.
Canyoning (Sea Kayak).
Jízda na mořském kayaku vám kromě adrenalinu nabídne poznání příbřežních oblastí zálivu a ústí řek ostrova. V rámci programu je i oběd formou pikniku v přírodě. Program je celodenní.
>Výlet lodí na ostrov Porto Santo.
Madeira není ideální ostrov pro koupání v moři. Proto navštívíme 54 km vzdálený ostrov Porto Santo s 9 km dlouhou písčitou pláží. Po koupání stylově poobědváme a navštívíme dům Kryštofa Kolomba. Výlet je spojen s okružní plavbou.
Čtyřkolky.
Tento půldenní výlet do vnitrozemí na čtyřkolkách je programem obdobný jako Jeep Safari. Výlet má omezenou kapacitu účastníků.
Golfový program.
Madeira disponuje špičkovým golfovým hřištěm s nejvyšší úrovní a klasifikací. Program se vytváří dle přání zákazníka.
5. den: Snídaně, transfer na letiště a letecky do Lisabonu a Prahy.

Termín: celoročně

Cena: dohodou

Nabízené služby:

- transfery z letiště do hotelu a nazpět
- ubytování v hotelu dle výběru.
- stravování dle přání
- místní doprava spojená s programem
- pronájem konferenční místnosti
- jízda montským tobogánem
- lanovka na horu Monte
- pojištění CK
- celodenní poznávací výlety
- celodenní Boat safari
- celodenní sportovní aktivity Adventure Tour
- plavba na katamaránech
- canoeing
- výlet lodí na ostrov Porto Santo
- čtyřkolky
- Golfový program
- pojištění
- česky hovořící průvodce
- místní specialisty na odborný program
- pojištění CK proti úpadku
- organizace zájezdu
 

Adventura - firemní cesty 2006