Firemni cesty

EGYPT - PLAVBA PO NILU

Kombinovaný poznávací zájezd s plavbou po Nilu, návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů, možnost prohlídky chrámů v Abu Simbel, návštěva Káhiry, pyramidy v Gíze a velké Sfingy, egyptského muzea a mnoha dalších.

Návrh programu:
1. den: Odlet z Prahy ve večerních hodinách a let do Káhiry.
2. den: Přílet do Káhiry, ubytování, snídaně a následně prohlídka egyptského muzea, Citadely Salah el Din, Alabastrové mešity Mohameda Aliho a největšího bazaru v islámské části Kahiry Khan El Khalily, večeře a následně transfer na nádraží a odjezd ve 22.15. vlakem 1. třídy do Asuanu.
3. den: Příjezd do Asuánu cca. v 9.30 hod, transfer na loď, oběd, následně prohlídka autobusem a lodí chrámu ve Philae, který je zasvěcený bohyni Isis z období 30. dynastie. Volno v Asuanu, večeře a nocleh na lodi.
4. den: Snídaně, individuální program v Asuánu. Možnost fakultativního výletu autobusem ke chrámům v Abú Simbel (odjezd v 3:15 ráno), nejkrásnější a nejpůsobivější na pohled dvojice chrámů, se čtyřmi sochami,které jsou obráceny přímo k vycházejícímu slunci a představují faraona Ramsese II. Návrat do Asuánu, oběd na lodi, následuje odplutí do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi.
5. den: Snídaně, prohlídka řeckořímského chrámu v Kom Ombo, chrám byl zasvěcený dvěma bohům, krokodýlímu bohu Sobekovi a bohu Horovi.Následně plavba do Edfu, během plavby se podává na lodi oběd. Prohlídka nejzachovalejšího chrámu v Egyptě, v Edfu, který byl zasvěcený bohu Horovi. Večeře a nocleh na lodi, pokračování plavby do nejkrásnějšího a nejnavštěvovanějšího města Egypta, Luxoru.
6. den: Snídaně, prohlídka jednoho z nejvýznamnějších a nejimpozantnějších chrámů v Luxoru, poté návštěva velkého Amonova chrámu v Karnaku, největší chrámový komplex a památník, seskupení zdí se symboly a znaky faraonského Egypta, sloupů, obelisků, posvátného jezera a alejí Sfing. Večeře a nocleh na lodi.
7. den: Snídaně, následná prohlídka ohromujícího chrámu královny Hatšepsovet, Údolí králů nebo-li říše mrtvých, ukrývá bájné hrobky faraonů, oběd a poté návštěva Memnonových kolosů, sochy faraona Amenhotepa III., alabastrové dílny. Večer ve 21.00 transfer vlakem 1.třídy zpátky do Káhiry.
8. den: V ranních hodinách 6:15 příjezd do Káhiry, transfer do hotelu, snídaně, následně prohlídka jednoho ze sedmi divů světa pyramid v Gíze a Sfingy, návštěva papyrusového institutu - manufaktura na výrobu papyrusu, parfumerie. Večeře a transfer na letiště, odlet zpátky do ČR.
9. den: Přílet do Prahy v ranních hodinách

Vhodný termín: jaro a podzim
Cena: dohodou
 

Nabízené služby:

- dopravu klimatizovaný autobusem nebo minibusem
- letenku včetně tax a poplatků
- ubytování v hotelech dle výběru
- ubytování na lodi
- stravování
- vstupy
- transfery
- tzv. bakšišné
- vízum do Egypta
- česky mluvící průvodce
- organizaci zájezdu
- zdravotní připojištění
- pojištění CK
- atd..

Adventura - firemní cesty 2006