Firemni cesty

JIŽNÍ INDIE - POZEMSKÝ RÁJ

Vydejme se na krásný indický jih. Kokosové palmy sklánějící se nad písečnými plážemi, Indický oceán, východ slunce nad nejjižnějším cípem subkontinentu, malebná zeleň pohoř Nílgiri, čajovníkové a banánovníkové plantáže i rýžová políčka, to je tropický ráj. Přesvědčíme se, že obrovské tisícileté chrámy s temnými chodbami a chrámové věže, skryté pod stovkami sošek barvitého hinduistického panteonu, jsou nejen mrtvými svědky dávné minulosti, ale i živým místem hinduistické přítomnosti.

Návrh programu:
Lze upravit dle požadavků klienta s ohledem na jeho odborný program a délku.

1. den: Polední odlet z Prahy. Přílet do Kóčinu následující den odpoledne.
2. den:transfer do hotelu ve městě, ubytování, prohlídka podvečerního Kóčinu, večerní představení Kathakalí – tradiční tanečně divadelní umění Kéraly .Večeře v hotelu
3.den:Snídaně v hotelu ,prohlídka Kóčinu (palác Mattančerri, Synagoga Paradési, mezinárodní kóčinská burza pepře, kostel sv. Františka). Oběd v restauraci v Kóčinu. Transfer do NP Perijár Périjár – „tygří rezervace“, ubytování v hotelu, poté prohlídka plantáže s různými druhy koření doplněná odborným výkladem. Dle časových dispozic prohlídka nefalšované čajové plantáže, zakončená návštěvou továrny na zpracování čaje. Projížďka džunglí na slonovi.Večeře v hotelu či místní vyhlášené restauraci.
4.den:Snídaně v hotelu. Brzy ráno výlet v džungli národního parku Périjár - „tygří rezervace“ (cca 3 hod, výlet nebude fyzicky náročný, půjde zejména o pozorování zvířat). V NP můžeme vidět slony, jeleny sambar (vážící až 120 kg a jeho parohy dosahují délky až 120 cm), gaury indické, makaky rhesus, makaky lví, opice langur, medvěda pyskatého, ratufu černoprstou a nepřeberné množství druhů ptáků (orel, ledňáček etc.). Budeme-li mít štěstí podaří se nám zahlédnout i leoparda či tygra. Oběd v hotelu.Odpoledne výběr z fakultativních aktivit či volno.Večeře v hotelu či místní vyhlášené restauraci.
5.den: Snídaně v hotelu. Transfer do Alleppey – kraje keralských vodních cest („backwaters“). Plavba na tradičním hausbótu – kettuvallam (poplujeme klidnými „kanály“, vedle kterých uvidíme mnoho malých vesnic lemovaných kokosovými palmami a obklopenými rýžovými políčky. Uvidíme ženy a děti v pestrobarevných sárích jak perou, muže při stavbě lodí, ženy vyrábějící kokosový olej, sklízení rýže etc.– běžný život místních obyvatel). Oběd na hausbótu (tradiční keralská kuchyně). Transfer do Kóvalam, ubytování v hotelu. Večeře v hotelu.
6.-7.den: Snídaně oběd i večeře v hotelu. Kóvalam znamená v překladu kokosový háj – písečné pláže jsou zde překrásně lemovány těmito palmovými háji. Tuto chráněnou přírodní zátoku Kóvalamu vymezují z obou stran dva skalnaté mysy. Jsou zde čtyři pláže – Samundra Beach, Eve’s Beach, Ashok Beach, Light-house Beach.
8.den: Snídaně v hotelu, transfer na letiště do Tiruvanantapuram a odlet pres Bombaj do Evropy. V Bombaji si ještě uděláme krátký poznávací program s večeří.
 

Poznámka: program lze případně upravit. 

Termín: říjen-listopad
Cena: dohodou

Nabízené služby:

- veškerá dopravu klimatizovaný autobusem dle programu
- ubytování v hotelech
- snídaně v hotelu formou bufetu
- večeře v hotelu či místní vyhlášené restauraci
- obědy
- plavba na katamaránu
- půjčení boogie boardů
- ajurvédská masáž
- porjížďka na slonech džunglí
- safari teréními auty
- indické vízum 
- vstupy dle programu zájezdu
- vstupné na představení Kathakali
- česky mluvící průvodce
- místní průvodce
- pozorování zvířat v džungli
- prohlídka plantáže s různými druhy koření s odborným výkladem
- organizace zájezdu
- pojištění CK
- DPH
- atd..
 

 

 

Adventura - firemní cesty 2006