Firemní cesty
Adventura s.r.o.

Voroněžská 20
101 00 PRAHA 10
tel:    +420 271 741 734-6
          +420 603 503 862
fax:    +420 271 741 737

Firemni cesty

SAFARI V JIŽNÍ AFRICE

Safari NP Kruger a Addo
Kapské Město a mys Dobré naděje
Návštěva světoznámých vinic a degustace vína
Vyhlídková jízda po divokém pobřeží Indického oceánu

Návrh programu:
1. den: Odlet z ruzyňského letiště v odpoledních hodinách.
2. den: Přílet do Johannesburgu
Ranní přílet do největšího města Jihoafrické Republiky. Odjezd z letiště do NP Kruger. Odpolední pozorování zvěře. Budeme se pohybovat v samotném nitru NP v okolí hlavního správního centra - Skukuzy. Skukuza leží na břehu řeky Sabie a je srdcem celého parku. Je sídlem hlavního managementu, je zde letiště, golfové hřiště, knihovna a kino. Nebýt ve Skukuze je jako nebýt v NP Kruger.
3.-4. den: NP Kruger
Pozorování zvěře v jednom z nejznámějších národních parků Afriky. Žijí zde nosorožci, sloni, zebry, žirafy, mnoho druhů antilop, lvi, levharti, gepardi, hyeny a mnoho dalších. Zvířata jsou nejaktivnější brzo ráno a pozdě odpoledne. Tomuto rytmu podřídíme i náš denní režim. Druhý den vyrazíme v otevřeném jeepu na noční pozorování zvěře.
5. den: Vyhlídková jízda krajem Mpumalanga a návrat do Johannesburgu
Vyhlídková jízda nad třetím největším kaňonem světa - Blyde River. Kaňon je 26 kilometrů dlouhý a 800 metrů hluboký. Navštívíme dvě nejzajímavější místa této oblasti. 1. Three Rondavels je snad nejtypičtější pohled na kaňon Blyde River. Je to výhled na tři špičaté útesy, jež připomínají africké domorodé chaty - Rondavels. 2. God´s Window leží v nadmořské výšce skoro 2000 metrů a výhledy do mozambické nížiny (Lowveld) z tohoto místa jsou nepřekonatelné. Na oběd se zastavíme v malebném zlatokopeckém městečku Pilgrim´s Rest. Odpoledne přejedeme do Johannesburg, kde strávíme dvě noci v hotelu.
6. den: Přelet do Kapského Města a výlet na mys Dobré naděje
Ranní přelet do Kapského Města. Doba letu je zhruba 2 hodiny. Celodenní výlet na mys Dobré naděje. Lodí po Hout Bay k lachtaním koloniím. Pozorování tučňáků v Simon´s Townu. Výstup na Cape Point a přechod na mys Dobré naděje. Pozorování unikátní flory a fauny. Večer po ubytování v hotelu navštívíme kulturně-společenské centrum - Victoria a Alfred Waterfront.
7. den: Kapské Město
Prohlídka unikátní botanické zahrady s endemickou florou - Fynbos. Výstup na Stolovou horu a procházka po centru města. Návštěva mořského muzea dvou oceánů.
8. den: Stellenbosch - ochutnávka jihoafrických vín
Návštěva světoznámých vinic a degustace vína. Stellenbosch - malebné univerzitní město v holandském koloniálním stylu. Odpoledne přejezd do Oudtshoornu.
9. den: Oudtshoorn
Návštěva nejznámější jeskyně jižní Afriky - CANGO. Exkurze na pštrosí farmu (možnost jízdy na pštrosech).
10. den: NP Addo
Pozorování zvěře v jednom z nejznámějších národních parků Jihoafrické republiky. Žije zde největší populace slona kapského v JAR a dále nosorožci, zebry, lvi, hyeny, buvoli a mnoho druhů antilop.
11. den: Celodenní vyhlídková jízda po Garden Route, odlet do ČR
Vyhlídková jízda po divokém pobřeží Indického oceánu. Odpoledne návrat do Kapského Města. Odlet do ČR.
12. den: Návrat do Prahy
Přílet na ruzyňské letiště v dopoledních hodinách.

vhodné období: listopad - únor
cena: dohodou

Zajišťované služby:

- veškerou dopravu
- letenky
- ubytování dle přání
- stravování dle přání
- českého průvodce
- vstupy do NP a rezervací
- noční safari v NP Kruger
- prohlídky vinných sklepů a degustace
- lodní výlety
- organizace akce
- pojištění

Doprava:

Místní: Po celou dobu pobytu v JAR nám bude k dispozici mikrobus Mercedes Vito (nebo obdobný). Noční safari v NP Kruger budou zajišťovat místní organizátoři se speciálním 4x4 otevřeným vozem.

Adventura - firemní cesty 2006