Firemní cesty
Adventura s.r.o.

Voroněžská 20
101 00 PRAHA 10
tel:    +420 271 741 734-6
          +420 603 503 862
fax:    +420 271 741 737

Firemni cesty

DOBRODRUŽSTVÍ V TANZÁNII

Safari v nejkrásnějších národních parcích Tanzanie
Výprava s domorodými nosiči na sopku Mt. Meru
Výhledy na Kilimandžáro


Tanzanie disponuje světově unikátním přírodním bohatstvím a rozvinutou turistickou infrastrukturou, která z ní dělá jednu z nejzajímavějších destinací Afriky. Během našeho programu navštívíme dva nejznámější národní parky Serengeti a Ngorongoro. V první části podnikneme za podpory domorodých nosičů a ozbrojených strážců pěší výlet v podhůří čtvrté nejvyšší hory Afriky (s možností vystoupit na její vrchol) rozkládající se v NP Arusha. Ve druhé části vyjedeme na safari do nejrozlehlejší soustavy národních parků v Africe. Veškeré programy zajišťujeme ve spolupráci s místními spolehlivými a prověřenými partnery a základním hlediskem je vždy bezpečnost našich klientů.

Návrh programu:
1. den: 1. Letecky z Prahy do Tanzanie. Ubytování, večeře na uvítanou.
2.-4. den: Pěší výprava s domorodými nosiči a v doprovodu ozbrojených rangerů na Mt. Meru (4556 m) s cestou přes NP Arusha. Po cestě pozorování volně žijících divokých zvířat, zejména slonů, buvolů, zeber, žiraf, prasat a opic. Možnost výstupu na vrchol sopky nebo jen výlet podhůřím, po cestě nádherné výhledy na Kilimandžáro vzdálené 50 km. Výlet terénním autem k sodným jezerům.
5.-6. den: Safari v Serengeti NP - lesnatá savana (900-1800 m), velká stáda afrických zvířat (zebry, žirafy, antilopy, gazely, pakoně, sloni, buvoli), asi 200 druhů ptáků, faunou nejbohatší NP v Africe (hroši, nosorožci, opice, lvi, leopardi, hyeny a jiné psovité i kočkovité šelmy, prasata bradavičnatá, krokodýli atd.). Spolu s Ngorongoro biosférická rezervace UNESCO, součást Světového přírodního dědictví.
7. den: Ngorongoro NP - zcela unikátní NP rozkládající se kolem jezera na dně sopečného kráteru o průměru 20 km s výškou svahů 400 m. Celoroční výskyt zvěře veškerého druhového zastoupení východoafrických NP. Velká pravděpodobnost pozorování nosorožců! Večer odlet z letiště Kilimandžáro, noční přelet domů.
8. den: Přílet do Prahy.

Cena: dohodou
Vhodné období: červen - září, leden, únor

Adventura - firemní cesty 2006