Firemní cesty
Adventura s.r.o.

Voroněžská 20
101 00 PRAHA 10
tel:    +420 271 741 734-6
          +420 603 503 862
fax:    +420 271 741 737

Firemni cesty

JEEP SAFARI V EGYPTĚ

Dobrodružná výprava na jeepech do jižní části egyptské pouště zvané Nůbie. Kromě pouště nezapomeneme ani na světoznámé pyramidy v Gize a jedinečné chrámy v Abu Simbel a Luxoru.


Návrh programu:

1. den: Odlet z Prahy ve večerních hodinách a let do Káhiry.
2. den: Přílet do Káhiry, odpočinek, snídaně. Po snídani prohlídka egyptského muzea, Citadely Salah el Din, Alabastrové mešity Mohameda Aliho a největšího bazaru v islámské části Kahiry Khan El Khalily, večeře a odjezd lůžkovým vlakem první třídy do Luxoru.
3. den: Příjezd do Luxoru, snídaně, prohlídka jednoho z nejvýznamnějších a nejimpozantnějších chrámů v Luxoru, poté návštěva velkého Amonova chrámu v Karnaku, největší chrámový komplex a památník, seskupení zdí se symboly a znaky faraonského Egypta, sloupů, obelisků, posvátného jezera a alejí Sfing. Večeře a ubytování v hotelu.
4. den: Snídaně a následně odjezd na jeep safari do oblasti Nubijské pouště. Přejezd trajektem přes Nil na západní břeh, zastávka u chrámu Hibis a cesta pouští do oázy El Kharga. Následně prohlídka starého města a ubytování v hotelu, večeře.
5. den: Snídaně, jízda Saharou na jih do oázy Baris, pokračování až na sudánskou hranici a do Abu Simbelu, ubytování v kempu Bir Quiseba, večeře.
6. den: Snídaně, výjezd do nejkrásnější části zdejší pouště (barevné kopce, zlaté duny, magické barvy pouště), odpoledne prohlídka slavných chrámů faraona Ramsese II v Abu Simbel, ubytování v hotelu, večeře.
7. den: Snídaně, odjezd pouští kolem Násirovi přehrady, zastávka u chrámů v Amade a Daklla, přesun do Asuanu, večeře. Večer transfer vlakem 1.třídy zpět do Káhiry.
8. den: V ranních hodinách příjezd do Káhiry, prohlídka jednoho ze sedmi divů světa pyramid v Gíze a Sfingy, návštěva papyrusového institutu - manufaktura na výrobu papyrusu, parfumerie, návrat do Káhiry, večeře a transfer na letiště, odlet zpátky do ČR.
9. den: Přílet do Prahy v ranních hodinách.

Termín: vhodné období jaro a podzim

Nabídka zajišťovaných služeb:

- letenku Praha - Kahira - Praha
- ubytování v hotelech
- jeepy Toyota Land Cruiser 4x4, nebo obdobné na dny 4. - 7.
- stravování podle programu zájezdu
- dopravu klimatizovaným autobusem nebo minibusem při transferech
- vstupy dle programu zájezdu
- česky mluvící průvodce
- organizaci zájezdu
- pojištění CK
- vízum do Egypta
- letištní taxa a poplatky
- zdravotní připojištění


 

Adventura - firemní cesty 2006