Firemní cesty
Adventura s.r.o.

Voroněžská 20
101 00 PRAHA 10
tel:    +420 271 741 734-6
          +420 603 503 862
fax:    +420 271 741 737

Firemni cesty

LAPONSKO

Pojďme a nechme se unášet fascinující krásou laponské přírody! Během vzrušující jízdy na sněžném skůtru projedeme lesy a rašeliništi, při jízdě na saních tažených psím spřežením můžeme otevřít naši mysl a vnímat jedinečné ticho a všeobjímající krásu zdejší přírody. A kde jinde si vyzkoušet nocování v nefalšovaném iglů či jízdu na saních tažených psím spřežením….


Návrh programu:

1. den: Přílet na letiště v Kittilä ve večerních hodinách, transfer do Muonio, Holiday Centre, seznámení s programem nadcházejících dnů, večeře a první noc v útulných dvoulůžkových pokojích v hotelu.
2. den: Po snídani se vydáme za arktickými husky, místní husky průvodce nás seznámí s životem těchto psů v arktickém sáňkařském psím centru, kde má domov více než 350 tažných psů, naučíme se ovládat psí spřežení a takto vyškoleni se vydáme na husky safari, cestou poobědváme u otevřeného ohně, zarybaříme si na zamrzlém jezeře a k večeru dojedeme do srubu. Zde naši průvodci rozdělají oheň v krbu, připraví večeři a vy můžete příjemně relaxovat na sobích kožešinách nebo v pravé finské sauně.
3. den: Po snídani se vydáme na další část našeho putování s husky, projedeme tundrou, zasněženými lesy a po zamrzlých mokřadech se vrátíme pozdě odpoledne do hotelu. Relaxace, sauna, odpočinek a následně zde bude připravena v pravé laponské kotě večeře s místními specialitami. Večer pak pokračování na hotelovém baru.
4. den: Po snídani nás školený expert seznámí s jízdou na sněžném skůtru, to se nám bude hodit na následující SNOW SAFARI, kdy se na skůtru ve dvou lidech vydáme na cross po zamrzlých bažinách. Následně se vrátíme do hotelu kde bude připraven oběd a po obědě se vydáme na sobí farmu, kde se můžeme naučit házet lasem (Lapp lasso throwing), zajezdit si na saních tažených sobem a dozvědět mnoho informací ze života sobů a lidí, kteří s nimi žijí. Po návratu do hotelu bude připravena závěrečná slavnostní večeře a pokračování na hotelovém baru.
5. den: Snídaně a transfer na letiště, přelet do Helsinek a Prahy.
 

Poznámka : program lze upravit také jako putování divočinou s noclehy ve srubech

vhodné období: jaro-podzim
cena za program: dohodou
 

Nabídka zajišťovaných služeb:

-ubytování v hotelu
-polopenze nebo plná penze v hotelu
-piknik - oběd
-laponksé speciality, slavnostní večeře
-Husky safari
-snow safari sněžné skůtry
-návštěva sobí farmy
-návštěva ledového hradu
-rybaření na jezeře
-finská sauna
-šamanský obřad
-mezinárodní i vnitrostátní letenky do Finska
-transfer letiště Kittilä – Muonio a zpět
-zajištění odborného programu
-česky hovořícího průvodce
-organizace a příprava zájezdu
-pojištění CK
-atd..
 

Adventura - firemní cesty 2006