Firemní cesty
Adventura s.r.o.

Voroněžská 20
101 00 PRAHA 10
tel:    +420 271 741 734-6
          +420 603 503 862
fax:    +420 271 741 737

Firemni cesty

VÍNO A GASTRONOMIE BURGUNDSKA

Oblast Burgundska je proslavená především svým špičkovým vínem a vyhlášenou gastronomií. Budete mít možnost ochutnat a navštívit některé zdejší vyhlášené sklepy s víny nesoucími nejvyšší klasifikaci "cru". Ke špičkové gastronomii zde patří například kohout na víně, šneci s petrželkou a česnekovým máslem či pikantní sýry jako Bleu de Bresse. To vše je zasazeno do krásné kopcovité krajiny vyšperkované mnoha architektonickými skvosty a útulnými vesničkami.


Návrh programu:
1. den: Let z Prahy přímou linkou do Lyonu. Přílet, odbavení a tranzit do Beaune, ubytování v hotelu a večeře. Seznámení s programem, možnost večerní návštěvy města.
2. den: Snídaně a následně pohlídka centra vinařství v Burgundsku městečka Beaune obehnaného hradbami, prohlídka slavného hospicu "Hotel Dieu" - skvostu středověké architektury, ochutnávka vína (včetně klasifikace "Cru") v paláci burgundských vévodů, krátké volno ve městě, odpoledne přesun do severní části Burgundska Cote - d´Or a návštěva dle výběru:
1) Farma manželů Rionových zaměřené na víno a lanýže, kde kromě ochutnávek zdejšího vína uvidíte i ukázku hledání lanýžů pomocí psů. V rámci prohlídky je ochutnávka vína a specialit z lanýžů.
2) Farma pana Laprého zaměřené na chov kachen. V rámci prohlídky je ochutnávka specialit z kachních jater (paštiky, játra a pod.)
Přesun do města Avallon (cestou dle časových možností zastávka), ubytování v hotelu a večeře v restauraci. Večer možnost návštěvy nočního Avallonu.
3. den: Snídaně, odjezd do Vezelay, slavné poutní místo s dominantní polohou vévodící celému kraji, prohlídka městečka a románské baziliky, následně odjezd do Chablis, vyhlášené centrum vinařství, ochutnávka zdejších vín včetně perlivých, přesun do Epoisses a návštěva zdejší sýrárny (ochutnávka nejlepších burgundských sýrů označených klasifikací AOC), možnost návštěvy zdejšího zámeckého parku, přesun zpět do Beaune, ubytování v hotelu a večeře.
4. den: Snídaně, odjezd údolím řeky Saony do vinařské oblasti Beaujolais, návštěva městečka Beaujeu (někdejší hlavní město oblasti) s degustací vína, nebo návštěva Zvonokos proslavených románem Gabriela Chevaliera (návštěva dle možností). Po poledni odjezd na letiště do Lyonu a odlet přímou linkou do Prahy.

Poznámka: Program lze upravit dle přání klienta.
Vhodné období: květen - říjen
Cena: dohodou

Nabídka zajišťovaných služeb:

- Letenka Praha - Lyon a zpět včetně tax a poplatků
- autobus s klimatizací po celou dobu programu včetně PHM
- ubytování v hotelu dle přání
- stravování dle přání
- česky mluvící průvodce
- vstupné do navštívených objektů a ochutnávky
- logistika a příprava zájezdu
- pojištění

Adventura - firemní cesty 2006