Firemní cesty
Adventura s.r.o.

Voroněžská 20
101 00 PRAHA 10
tel:    +420 271 741 734-6
          +420 603 503 862
fax:    +420 271 741 737

Firemni cesty

NOVÝ ZÉLAND PRO VINAŘE

Nejvyhledávanější vinařské oblasti Nového Zélandu
Putování nádhernou a tajemnou přírodou
Gejzíry, horké prameny i sopky
Maorská kultura, historie osídlování Evropanů

Zveme vás na cestu na Nový Zéland - do země, která si teprve v posledním desetiletí buduje pověst místa, kde se produkují kvalitní vína. Není to však jen víno, za čím se lidé na Nový Zéland vydávají. Příroda na obou ostrovech je unikátní, velmi pestrá a přitom na každém z obou ostrovů velmi rozdílná.
Pro Severní ostrov jsou typické hlavně sopky, gejzíry a horké prameny. Jižnímu ostrovu zase dominují nádherné hory a je domovem mnoha zvířat.
Během sedmnácti dní, které na Novém Zélandu strávíme, navštívíme tři vinařské oblasti, kde budeme mít dostatek času proniknout do tajů kvality zdejších vinařů, okusit novozélandská vína a vychutnat i krajinu, kde se víno rodí. Zároveň budeme mít i čas poznat Nový Zéland jako takový. Po celou dobu budeme mít k dispozici mikrobus a zkušeného česky mluvícího průvodce.


Návrh programu:
1.-2. den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, přílet do Aucklandu v noci (časový posun + 12 hodin), ubytování v Aucklandu u letiště nebo dle příletu ve vinařské oblasti Henderson Valley.
3. den: Vinařská oblast V Henderson a Kumeu pouhých 15 km od Aucklandu. V této oblasti se dnes vyrábí velmi kvalitní vína, některá z nich získala významná ocenění. Známé jsou především odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot a Selak. Při návštěvě zdejších výroben vína si budeme moci udělat dobrou představu o úrovni novozélandského vinařského průmyslu. Na ochutnávku vín se vydáme do malebné vesnice Kumeu, kde je několik výroben vín.
4. den: Cestou do Rotorua navštívíme Hamiltonské zahrady. Hamilton gardens jsou rozsáhlé zahrady s nepřebernou a velmi různorodou květenou. Představují velmi příjemnou zastávku na cestě mezi Aucklandem a Rotoruou.
Rotorua je světově proslulá geotermální oblast gejzírů a termálních pramenů spjatá s původními obyvateli - Maory. Prohlídka geotermálních oblastí s Maorskou historií. (Maorové jsou původní obyvatelé Nového Zélandu s Polynéskou minulostí).
Možnost návštěvy Maorského koncertu s malou hostinou.
5. den: přejezd k jezeru Taupo (Huka falls, Crater of the Moon), koupání v horkých pramenech; přejezd do Whakapapa - lanovkou pod vrchol sopky Mt. Ruapehu.
6. den: pěší výlet v oblasti NP Tongariro - Tongariro Crossing možnost 4-6 hodinového výletu na úbočí sopek (údajně nejhezčí trek na Novém Zélandu).
7. den: přejezd k městu Napier a Hastings. Napier i Hastings jsou po ničivém zemětřesení v r. 1931 nově postavená města ve stylu art deco. Obě městečka leží v samotném srdci vinařské Hawke´ s Bay. Vinice v Hastings jsou snadněji přístupné, než v sousedním a slavnějším Napiers. Právě tady se zastavíme, abychom okusili zdejší vína, která mají velmi aromatickou chuť.
Pokud nám zbyde čas, navštívíme ještě pobřežním traktůrkem hnízdiště Terejů nebo případně můžeme vidět obří akvárium.
8. den:Přejezd do hlavního města Wellington, které si také prohlédneme (parlament, muzeum Te Papa a jiné).
9. den: Plavba trajektem ze Severního na Jižní ostrov (cca 2,5 hod). Možnost pěšího výletu "Queen Charlotte track", v závěru odpočinek a koupání u moře a nebo možnost vyjížďky na moře na mořském kajaku.
10. den: Vinice a návštěva místních vinařů v Blenheimu v oblasti Wairau Plains, kde se vínu velmi dobře daří díky úrodné půdě zásluhou řeky Awatere.
11. den: Podél západního pobřeží přes Pancake Rock - "palačinkové útesy" v Národním parku Paparoa.
12. den: Ledovce Franz Josef a Fox - dle výběru: pěší výlet k ledovcům nebo placený výstup s místním průvodcem na ledovec, pro zájemce unikátní výlet helikoptérou. Prohlídka návštěvnického centra, vyhlídka na Mt. Cook a Mt. Tasman. Zrcadlové jezero Matheson.
13. den: Po západním pobřeží kolem jezera Moeraki, zlatokopecká osada Arrowtown.
Queenstown - město adrenalinu, kde je možné vyzkoušet některé nezvyklé a velmi atraktivní aktivity jako je rafting, jet-boat, bungee jumping, paragliding, apod.
14. den: Přejezd přes město Alexandra s možnou zastávkou na vinicích (dle času). Dále Oamaru (město z bílého kamene), hnízdiště tučňáků do Christchurch.
15. den: Christchurch - prohlídka města (muzea, galerie, zajímavá architektura, botanická zahrada, vyhlášené muzeum Antarktidy...) a den rezervy, který je případně možné využít na cestu do Kaikoury a plavbu za velrybami.
16.-17. den: Ráno odlet z Christchurch, následující den přílet do Prahy.

cena: dohodou

vhodné období: prosinec - únor

Zajišťované služby:

- ubytování dle přání
- veškerá doprava spojená s programem
- pronájem mikrobusu
- veškeré transfery
- mezinárodní a vnitrostátní letenky
- stravování dle přání
- vstupy do památek
- odborné a specializované akce v rozsahu programu
- českého průvodce
- tranzitní vízum do Austrálie
- informační materiály
- pojištění


Adventura - firemní cesty 2006