Firemní cesty
Adventura s.r.o.

Voroněžská 20
101 00 PRAHA 10
tel:    +420 271 741 734-6
          +420 603 503 862
fax:    +420 271 741 737

Firemni cesty

ČÍNA - TRADIČNÍ MEDICÍNA

Návrh programu:
1. den: Odlet z Prahy.
2. den: Šanghaj: Přílet do Šanghaje, ubytování, klášter Smaragdového Buddhy, hlavní šanghajská obchodní třída Nanking - šanghajský "Václavák". Večer - seznamovací večírek u "medicínského kotlíku" - huoguo (chuo-kuo) s bylinkami.
3. den: Šanghaj: Dopoledne - exkurze do Šanghajské lékařské fakulty zaměřené na akupunkturu, včetně návštěvy přidružené polikliniky. Oběd a debata s paní doktorkou, která nás dopoledne provázela.
Odpoledne - zahrada a tržiště u tradiční čínské zahrady Yu s procházkou po staré čínské čtvrti. Večer - nábřeží Bund, centrum života společenské smetánky 30. let.
4. den: Šanghaj - Hangzhou: Výlet do Hangzhou (Chang-čou) (mikrobus ráno tam, večer zpět).
Dopoledne - návštěva místní tradiční lékárny s exkurzí po lékárně a náhledem do akupunkturní ordinace, ochutnávka bylinného čaje, nákupy bylinných čajů (na hubnutí, ...).
Odpoledne - Západní jezero, případně návštěva nedalekých čajových plantáží se světoznámým čajem "Dračí studna".
5. den: Šanghaj - Chengdu: Dopoledne letecký přesun do Chengdu (Čcheng-tu). Ubytování.
Odpoledne - činný buddhistický klášter Wenshu (wen-šu) s obrovskou čínskou čajovnou pod širým nebem a známou vegetariánskou restaurací, večer - tradiční čínská masáž.
6. den: Chengdu: Ráno a dopoledne - exkurze na tradiční cvičení Taijiquan (tchai-ťi-čchüan), beseda s mistrem Shengem (Šengem), návštěva chovné stanice ohroženého druhu pandy velké - symbolu Číny, přesun do městečka Baoguo (Pao-kuo) pod horou Emei (E´-mej).
7. den: Emei: Výjezd/výstup (možnost kombinace lanovka-autobus-pěšky) na posvátnou horu Emei (3099m n.m.), nákup místních bylin, kterými je oblast velmi známá (zejména emeiský ženšen). Nocleh v klášterní ubytovně na vrcholu hory. Návštěva buddhistických klášterů pod horou i na vrcholu.
8. den: Emeishan - Chengdu: Qigong (čchi-kung), tradiční čínské cvičení při východu slunce (pro zájemce výuka sestavy Sedm hvězd), sjezd, možnost návštěvy termálních horkých pramenů pod horou Emei a v podvečer návrat do Chengdu.
9. den: Chengdu - Šanghaj: Exkurze do Fakultní nemocnice čínských léčivých bylin v Chengdu - přednáška o bylinné léčbě, návštěva hrobky krále Jiana (Ťiena) z 10. století, unikátní svou výzdobou. Odpoledne letecky přesun do Šanghaje. Ubytování.
10. den: Zhouzhuang: Celodenní výlet do malebného "vodního" městečka Zhouzhuang (Čou-čuang) s tradiční čínskou architekturou 15. - 19. století, protkaného vodními kanály a zahradami, večer volno na nákupy v Šanghaji.
11. den: Dopoledne odlet do ČR, přílet ve večerních hodinách téhož dne.

Cena: dohodou
Termín: jaro a podzim

Nabídka zajišťovaných služeb:

- ubytování dle přání
- veškerá doprava spojená s programem formou pronajatého mikrobusu
- veškeré transfery
- mezinárodní a vnitrostátní letenky
- stravování dle přání
- vstupy do památek
- odborné a specializované akce v rozsahu programu
- českého čínsky mluvícího odborného průvodce po specializovaných akcích
- českého čínsky mluvícího organizátora a průvodce po památkách
- čínské vízum
- informační materiály
- pojištění

Adventura - firemní cesty 2006