Firemní cesty
Adventura s.r.o.

Voroněžská 20
101 00 PRAHA 10
tel:    +420 271 741 734-6
          +420 603 503 862
fax:    +420 271 741 737

Firemni cesty

BURGUNDSKO NA KOLE

Oblasti Burgundska jsou proslavené především svým špičkovým vínem a vyhlášenou gastronomií. Budete mít možnost například ochutnat a navštívit některé zdejší vyhlášené sklepy s víny nesoucími nejvyšší klasifikaci "cru". Ke špičkové gastronomii zde patří například kohout na víně, šneci s petrželkou a česnekovým máslem či pikantní sýry jako Bleu de Bresse. To vše je zasazeno do krásné kopcovité krajiny, plné lesů a vinic, vyšperkované mnoha architektonickými skvosty a útulnými vesničkami.


Návrh programu:
1. den: Odjezd z Prahy (Brna) a Plzně v podvečerních hodinách do Francie, noční přejezd přes Německo.
2. den: Příjezd v dopoledních hodinách do Avallonu, ubytování a následně cyklovýlet okrajem přírodního parku Morvan do Vezelay. Prohlídka slavného poutního místa, jedinečná bazilika St. Madelain, ochutnávka vína ze zdejšího regionu. Návrat do hotelu v Avallonu a večeře. Pro zájemce možnot prodloužení cyklotrasy do přírodního parku Morvan s návštěvou zámku Bazoches patřícího maršálu Vaubanovi.
3. den: Snídaně a následně odjezd do údolí říčky Serein, návštěva středověkého Montreálu a na kole podél říčky do Noyers (hrázděné domečky, opevnění), pokračování do Chablis. Variantní délka tras. Ochutnávka zdejších vyhlášených vín včetně šumivých. Návrat do hotelu a večeře.
4. den: Dijon a Beaune - den bez kol. Snídaně a následně busem do hlavního města Burgundska Dijonu (prohlídka města), přesun do Beaune (hlavní město vína), ubytování v hotelu, prohlídka města, ochutnávka vín ve vévodském paláci, návrat do hotelu a večeře.
5. den: Vinicemi Cot d´Or. Snídaně, odjezd do vrchoviny severně od města, příjemnou krajinou a vesničkami až do obce Vougeot, možnost návštěvy zdejšího zámku, ochutnávka vín zdejšího regionu (Cote du Nuits). Návrat do hotelu a večeře.
6. den: Na jih od Beaune. Snídaně a cyklovýlet do jižní části vinařské oblasti Beaune (Cote de Beaune). Cesta vinicemi s možností až na renesanční zámek Sully. Návrat do Beaune a večeře.
7. den: Snídaně, odjezd do Cormatinu (renesanční zámek a zahrady, unikátní vnitřní výzdoba), muzeum cyklistiky, na kole po stezce do městečka Cluny, prohlídka zdejšího opatství, které bylo založeno roku 910 a patří k největším klášterním zařízením v Evropě. Po prohlídce pokračování po stezce do Pierreclos (hrad s ochutnávkou vína a likérů z oblasti Maconaisse), skála Solutre (významné archeologické naleziště pravěkého osídlení), sjezd do údolí a zakončení. Alternativně náročná vyjížďka do vrchoviny Maconnais, výjezd na horu St. Romain, návštěva hradu Brancion atd. Navečer transit do Německa.
8. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách

Vhodné období: květen - září
Cena: dohodou

Nabízené služby:

- klimatizovaný autobus po celou dobu programu včetně PHM, cyklovleku a poplatků
- ubytování v hotelu dle požadavků
- stravování dle požadavků
- česky mluvící průvodci
- cyklomechanik
- vstupné do navštívených objektů
- ochutnávky
- pojištění léčebných výloh
- logistika a příprava zájezdu

Cyklotrasy: Takřka všechny trasy mají krátkou a dlouhou variantu, tedy cca. od 30 km do 75 km. Volit trasu lze až na místě. Většina etap vede zvlněnou až kopcovitou krajinou s velkým množstvím zajímavostí na trase. Takřka každý den je zakončen ochutnávkou některého z vyhlášených vín regionu. Trasy jsou tvořeny s podporou autobusu a je potřeba počítat s nakládáním kol do vleku.

Ubytování: Bydlet budeme celkem na třech místech. Dvě noci jsou v autobusu při úvodním a závěrečném přejezdu.
Všechny hotely mají prostorné dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím na pokoji.

Stravování: Stravování je formou polopenze. Snídaně jsou vždy v hotelu a jsou tzv. posílené, tedy včetně sýrů, salámu a pod. Večeře jsou vždy formou menu o několika chodech.

Adventura - firemní cesty 2006