Firemní cesty
Adventura s.r.o.

Voroněžská 20
101 00 PRAHA 10
tel:    +420 271 741 734-6
          +420 603 503 862
fax:    +420 271 741 737

Firemni cesty

BEAUJOLAIS NA KOLE

Oblast Beaujolais je proslavená především svým špičkovým vínem a vyhlášenou gastronomií. Budete mít možnost ochutnat a navštívit některé zdejší vyhlášené sklepy s víny nesoucími nejvyšší klasifikaci "cru". Ke špičkové gastronomii zde patří například kohout na víně nebo šneci s petrželkou a česnekovým máslem. To vše je zasazeno do krásné kopcovité krajiny vyšperkované mnoha architektonickými skvosty a útulnými vesničkami.


Návrh programu:
Naložení kol účastníků dle domluvy a transport do Francie.
1. den: Let z Prahy přímou linkou do Lyonu. Přílet, odbavení a tranzit do oblasti Beaujolais (cca 70 km). Návštěva městečka Zvonokosy proslaveného románem G. Chevalliera. Návštěva zdejšího sklepa a ochutnávka vína. Ubytování dle velikosti skupiny v některém z místních hotelů zařazených do kategorie Logis de France (stylové hotely se "šarmem"). Seznámení s okolím a večeře na přivítanou.
2. den: Snídaně, cyklistický okruh po vinařské oblasti Beaujolais, výjezd na vyhlídku Terrasa de Beaujolais, sjezd do městečka Beaujeu, ochutnávka vína, možnost výjezdu na Mt. Broully, přes vesničky a zámky zpět do Fleurie. Trasu lze variantně prodlužovat i zkracovat - kopcovitá krajina (nejvyšší vrchol 740 m ).
3. den: Snídaně, odjezd údolím řeky Saony do městečka Cluny. Dle zájmu prohlídka zdejšího opatství, které bylo založeno roku 910 a patří k největším klášterním zařízením v Evropě. Po prohlídce Cyklistický okruh v oblasti malebné vrchoviny Maconnais, návštěva horské vesnice Brancion a zámku Cormatin, cestou občerstvení. Návrat zpět do hotelu a večeře.
4. den: Snídaně, krátký okruh po oblasti Beaujolais, obec Julienas s vyhlášenou specialitou kohout na víně, po poledni odjezd na letiště do Lyonu a odlet přímou linkou do Prahy.
Návrat kol účastníků po transportu z Francie.

Poznámka: program lze upravit dle přání klienta.
Vhodné období: květen - říjen
Cena: dohodou

Nabízené služby:

- letenky Praha-Lyon-Praha
- klimatizovaný autobus po celou dobu programu včetně PHM, cyklovleku a poplatků
- ubytování v hotelu dle požadavků
- stravování dle požadavků
- česky mluvící průvodci
- cyklomechanik
- vstupné do navštívených objektů
- ochutnávky
- pojištění léčebných výloh
- logistika a příprava zájezdu
- transfer z/na letiště v Lyonu

Ubytování: Hotely úrovně 3***, příjemné hotely s atmosférou obvykle poblíž nebo v centru městeček. Velice pěkné dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje, sociální zařízení, vybavení na pokoji TV, klimatizace, telefon.

Adventura - firemní cesty 2006